Rewal i okolica

Rewal to nadmorska miejscowość, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal, nazywanej również Wybrzeżem Rewalskim. Do tego niewielkiego, nadbałtyckiego regionu należą także takie urokliwe kurorty jak: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Trzęsacz i Pustkowo.

Rewal i sąsiednie miejscowości oferują przyjezdnym wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. W poszukiwaniu zapierających dech widoków na morze, warto udać się na platformę widokową lub taras poprowadzony wzdłuż plaży.

Na spacer doskonałe będą deptak lub Aleja Róża i Zakochanych. Aby poznać symbole Rewala koniecznie trzeba wybrać się na Plac Wielorybów, na którym stoją dwie potężne rzeźby tych morskich ssaków. Dzieci będą z kolei zachwycone wizytą w Bajkowej Chacie, Parku Wieloryba, skateparku, stadninie koni czy w Parku Linowym.

Absolutną koniecznością, podczas pobytu w Rewalu jest przejazd odrestaurowaną Nadmorską Kolejką Wąskotorową, która kursuje między tutejszymi miejscowościami, zawożąc zwiedzających w najciekawsze miejsca.

Oczywiście nie ma urlopu nad morzem, bez wylegiwania się na szerokiej, piaszczystej plaży, na której wyznaczone, strzeżone kąpielisko już wielokrotnie otrzymywało certyfikat Błękitnej Flagi, świadczący o wysokiej jakości i czystości wody. Plaża to też doskonałe miejsce do gry w siatkówkę plażową, do spacerów nordic-walking czy do porannego joggingu. Dodatkowo w Rewalu funkcjonują 3 zejścia na plażę, gdzie można spacerować z psem.

Jeśli chodzi o aktywności sportowe, w Rewalu korzystać można z rozbudowanego kompleksu sportowego z boiskami do piłki nożnej i do siatkówki, bieżnią lekkoatletyczną, halą widowiskowo-sportową i kortami tenisowymi, z basenów czy kilku malowniczych szlaków rowerowych.

Najciekawsze atrakcje sąsiednich kurortów to natomiast: Latarnia Morska i Motylarnia w Niechorzu, Muzeum Multimedialne Na klifie i Ruiny gotyckiego kościoła na skarpie w Trzęsaczu, Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie, Jezioro Liwia Łuża i sosnowy bór bażynowy w Pogorzelicy czy Magiczny Domek w Pobierowie.

Rewal

 

Zobacz przewodnik z atrakcjami Rewala i okolic

LOKALIZACJA

ul. Biała 1, 72-344 Rewal